18 Eylül 2010 Cumartesi

Lancome - Miracle Homme (2001)

"İçine kapalı yapısı ve cazip olmayan kokusundan dolayı fazla alınası bir parfüm değil.."


Miracle daha ziyade kadın versiyonu bilinen bir parfüm. 2001 çıkışlı parfüm baharatlı odunsu tarzda:

Miracle' ın harmanı:

üstte: kırmızı biber, meşe yosunu, akçaağaç yaprağı
ortada: kahve, sedir
altta: maun, kabe samanı, gül ağacı


notalarından oluşuyor. Görebildiğiniz gibi pek alışıldık olmayan, koyu, kapalı bir harmanı var. Miracle' ın çok başarılı bir kadın parfümü olmasından dolayı bu kokunun o versioyna benzeyen feminen bir koku olmasından çekiniyordum. Ancak öyle çıkmadı. koku neye benziyor derseniz yerden aldığınız sararmış bir yaprağı koklayın ve yanına biraz gül ağacının tatlımsı kokusuyla biber kokusunu ekleyin. Parfümün ilk 15 dakikası bu şekilde geçiyor. Bana çok cazip gelmedi, size okurken nasıl geldi merak ediyorum. Üst notalar uçtuktan sonra biber kokusu baş koltuğu ele geçiriyor ve genel olarak jaguar original benzeri bir biberli odunsu koku salıyor.Yani tam tarzı gibi bier koku baharatlı, odunsu. 


Pek çekici ya da özel olduğunu söyleyemem. İçine kapalı yapısı ve cazip olmayan kokusundan dolayı fazla alınası bir parfüm değil. Ancak kadın versiyonunu oldukça güzel hafif, çiçeksi bir koku olduğunu belirteyim.

Kalıcılığı ve fark edilirliği ortalama altı. Harman ortalama kalitede. Uygun yaş grubu 18 ve üzeri. Tavsiye etmiyorum.

3 yorum:

  1. lancome hypnose incelemeniz olacak mı acaba?

    YanıtlaSil
  2. Bayan Parfümleri kokusu daha güzel olduğunu herkez söylemekte fakat genede markanın Erkek Parfümleri de bir o kadar popülerdir.

    YanıtlaSil